Zimní TFA na Sušile

V neděli 21. ledna proběhl ve sportovní hale Sušil v Bystřici pod Hostýnem první ročník soutěže v hasičském víceboji – TFA nejtvrdší hasič v kategorii mladých hasičů. Soutěž byla pořádána Sborem dobrovolných hasičů Rychlov a měla veliký úspěch.

Již týden před samotným zahájením byla naplněna startovní listina, která měla omezený počet 150 závodníků a bylo znát, že každý ze závodníků byl řádně připraven zdolat překážky typu přeskakování pneumatik, prolézání tunelem, motání hadic, zapojování hadic nebo přemístění figuríny.

Soutěž byla určena pro mladé hasiče ve věkovém rozmezí 4-15 let a soutěžilo se v několika kategoriích. Rychlov reprezentovalo celkem 13 závodníků. Všichni se úspěšně dostali do cíle, někteří dosáhli i medailových pozic a mimo soutěžení se zapojovali i do organizace soutěže, za což jim děkujeme.

Tato úspěšná a velká soutěž, která nemá ve Zlínském kraji obdoby, vznikla hlavně díky iniciativě trenérů mladých hasičů, díky sponzorům – firma Matyska, a. s. a RAAB Computer, ale také  díky dobrovolníkům, ať už hasičům nebo příznivcům SDH Rychlov, kteří neváhali, přišli a pomohli zorganizovat tento závod.

Na dalším závodu TFA mladých hasičů se uvidíme 12. května na Skále v Rychlově.

Rychlovský kotlík pošesté

V sobotu 16. září se od rána Rychlovem nesla vůně cibule, v dopoledních a odpoledních hodinách vůně guláše. V areálu Skála se konal již šestý ročník soutěže s názvem Rychlovský kotlík. Tato soutěž ve vaření guláše ve volné přírodě se stala tradicí a neustále se těší velké oblibě jak u soutěžících, tak u návštěvníků.Počasí nám přálo celý den, a tak mohli návštěvníci od druhé hodiny odpoledne u živé hudby ochutnat guláš z deseti stánků, které soutěžily o trofej Rychlovského kotlíku. Na výběr byl guláš všech chutí… Dančí, kančí, hovězí nebo také vepřový.A který guláš byl nakonec ten nejlepší? Cenu odborné poroty, kterou tvořili profesionální kuchaři, i cenu diváků si letos odnesl tým Končiny, který obhájil vítězství z loňského roku. Celá akce byla velmi podařená a děkujeme všem, kteří ji navštívili, podíleli se na ní a pomohli akci uspořádat. Výsledky najdete v sekci akce.

TFA – nejtvrdší hasič v Rychlově

V neděli 13. srpna jsme uspořádali v Rychlově na Skále soutěž TFA, která prověřuje fyzickou zdatnost mladých hasičů. V letošním roce se konal již čtvrtý ročník soutěže, a i přes to, že jsou prázdniny, se zúčastnilo celkem 60 závodníků v sedmi kategoriích. Za slunného dopoledne závod v 9:30 začal, jako každý rok byla trať pečlivě připravená a všichni bojovali do posledního dechu. Nechybělo přeskakování pneu, hammer box, kde každý závodník musel bouchat kladivem, motání hadic, přenesení figuríny nebo výběh do schodů se zátěží. Novinkou bylo vytažení hadice na provazu, které překvapilo nejednoho závodníka. Jedinou smíšenou kategorií na soutěži byly děti 4-6 let. Z Rychlova jsme měli 3 závodníky, kteří vzorně reprezentovali sbor a dokončili úspěšně svůj pokus. Ostatní kategorie byly rozděleny na holky a kluky podle věku (7-9, 10-12 a 13-15 let).Závodníci z Rychlova měli na domácí trati velký úspěch a obsadili hned šestkrát medailové pozice. Děkujeme sponzorům, díky kterým jsme soutěž uspořádali a také všem, kteří se zúčastnili a podpořili požární sport v Rychlově.

Sbor dobrovolných hasičů zve na soutěž
v požárním útoku, která proběhne v neděli 30.7.2023 na hřišti pod Skálou v Rychlově!

O putovní pohár SDH Rychlov a starosty města Bystřice pod Hostýnem

V neděli 31.7. pořádal náš sbor soutěž v požárním útoku, která byla zařazena do Moravského poháru a i přes deštivé počasí se zúčastnilo celkem 22 týmů.

Družstva bojovaly o pohár ve třech kategoriích: Muži, ženy, starší páni.

První místa si odvezli: V kategorii mužů – Velká, v kategorii žen Karolín a starší páni – Zahnašovice.

Hasičský ples

Sbor dobrovolných hasičů zve na hasičský ples, který se bude konat 26.3.2022 v kulturním domě v Lipové.

K poslechu a tanci hraje skupina Radost rock, občerstvení a tombola zajištěny.

Na všechny se těší SDH Rychlov.

Vodění medvěda 2022

Po roční pauze se v Rychlově v sobotu 26.2.2022 konalo vodění medvěda. Děkujeme všem, kteří se s námi zapojili.

Závody TFA mladých hasičů

V neděli 19. září 2021 se uskutečnil druhý ročník soutěže TFA – dětský železný hasič v Rychlově na Skále. Tato soutěž prověřuje fyzickou zdatnost závodníků a její název je zkratkou anglického Toughest Firefighter Alive, který v překladu znamená, nejtvrdší hasič přežije. Průběh a disciplíny soutěží TFA nejsou vždy stejné. Liší se podle podmínek pořadatele.

Závodu v Rychlově se zúčastnilo celkem 82 závodníků, kteří soutěžili ve čtyřech věkových kategoriích a zdolávali překážky jako je schod se zátěží, převalování pneu, překážka, přeskakování pneu, tunel, zapojení a motání hadic, transport figuríny.

Naši domácí závodníci vzorně reprezentovali sbor a díky pečlivé přípravě se velice dobře umístili v soutěži. Honzík Kozák vyhrál první místo v kategorii mini přípravka, ve stejné kategorii vybojovala druhé místo Eliška Šenk. Její starší sestra, Šarlot Šenk, ovládla kategorii mladších žákyň, na druhém místě ji následovala Klárka Kurfürstová a skvělé třetí místo vybojoval Daniel Brož v kategorii starší žáci.

Děkujeme všem sponzorům, kteří nám pomohli soutěž uspořádat, a těšíme se v příštím roce opět v Rychlově.

Náběhová dráha

I když nebyl rok 2020 zrovna příznivý, nezáhaleli jsme a začli opravovat náběhovou dráhu pod Skálou. Stávající plocha byla zastaralá, neodpovídala bezpečnostním požadavkům, a proto bude nahrazena novou zámkovou dlažbou v kombinaci s tartanem.

Stavební práce vykonáváme svépomocí a celý projekt se díky nepříznivému počasí protáhl až do letošního roku. Proto dále zvažujeme revitalizaci hřiště.

Rychlovský kotlík

Výsledky letošního ročníku v sekci akce

22.8.2015 – zábava se skupinou SKARLET ROCK

Bližší informac naleznete na stránce Akce

6.6.2015

V sobotu 6.6.2015 proběhla soutěž v požárním útoku mladších a starších žáků.Výsledky ze soutěže neleznete na stránce: výsledkové listiny.

Fotografie naleznete zde

5.6.2015

Byl aktualizován seznam akcí pořadaných SDH Rychlov.

Další naplánované akce naleznete ZDE.

23.5.2015

V sobotu 23.5.2015 proběhla soutěž i za velmi nepříznivého počasí soutěž v požárním útoku. Soutěž zárověň odstartovala Podhostýnskou hasičskou ligu. Celkem se zůčastinilo 29 družtev mužů, 13 družstev žen a dvě društva starřích pánů a žen.

Výsledky ze soutěže neleznete ZDE.

Fotografie ze soutěže jsou ke shlédnutí ZDE.

Večerní zábava byla pro nepříznivé počasí zrušena.

23.5.2015

SDH RYCHLOV Vás zve na soutěž „O pohár SDH RYCHLOV“, která je zařazená do Podhostýnské hasičské ligy a jako první soutěž ročníku 2015. Soutěž začíná v 11:00 na hasičském hřišti pod skálou. Podrobná pozvánka ke stažení zde

p Ve stejný den od 20:00 SDH Rychlov pořádá v kulturním areálu Skála první taneční zábavu se skupinou EXPLOZE ROCK.

Na obě akce je zajištěno bohaté občerstvení

Srdečně Vás zve SDH RYCHLOV

7.5.2015

V čtvrtek 7.5.2015 proběla oslava 70. výročí osvobzení a konce druhé světové války. Pár fotek z lampionového průvodu naleznete zde

14.2.2015

V sobotu 14.2.2015 proběhlo v Rychlově tradiční vodění medvěda, fotky můžete prohlédnout zde

28.1.2015

20.12.2014

Rok 2014 jsme v Rychlově zakončili Výroční valnou hromadou, kde jsme vyhodnotili činnost SDH. Podstatnou částí byla volba vedení SDH pro následující volební období. Členové se jako vždy sešli v hojném počtu a z dvaceti kandidátů zvolili 16 členů výboru.