100. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SDH RYCHLOV

Teplý a slunečný den 18. června 2011 byl pro členy SDH Rychlov a i obyvatelé Rychlova výjimečný. Probíhala zde totiž celodenní oslava věnovaná stoletému výročí hasičů SDH Rychlov.

predni_strana_208x105

Bystřice pod Hostýnem/ Městskou částí Rychlov se nedělním ránem rozléhalo troubení. Hasičský budíček svolával k oslavám stoletého výročí založení sboru, který  se pyšní architektonicky skvostnou budovou hasičské zbrojnice. Rychlovští si užili vše, co k pořádné slávě patří – svěcení praporu, slavnostní průvod i lidovou veselici.
„Při velkém požáru v roce 1911 přijeli bystřičtí hasiči s hodinovým zpožděním, proto se v Rychlově rozhodli založit vlastní sbor pod vedením Michala Vojkůvky,“ objasnila místostarostka SDH Petra Barešová. Dnes už dobrovolní hasiči dokážou poskytnout rychlou a vydatnou pomoc svým spoluobčanům. Za sto let činnosti se podařilo ochránit majetky před mnoha požáry, povodněmi. Pamětníci zavzpomínali na hašení závažného požáru v závodě TON a s nostalgií připomněli žňové hlídky. Všechny důležité události zapsali hasiči v brožuře vydané u příležitosti oslav. Přípravy na důležitou událost dali občanům pořádně zabrat „Poděkovaní patří všem, kteří napekli dostatek cukroví,“ vzkázala velitelka Barešová. Podle ní se v Rychlově nemusí o požární hlídky bát ani do budoucna. „Omladinu je třeba podchytit odmala, proto jsme nabrali předškoláčky,“ představila nejmenší členy, kteří předvedli hasičský útok. Nejen v požárním sportu, ale i ve společenské a kulturní činnosti vyniká SDH v Rychlově. Široko daleko jsou známy taneční zábavy v areálu Skála, kde také probíhal odpolední zábavný program.

1. Fotogalerie z oslav 100 výročí SDH Rychlov

2. Fotogalerie z oslav 100 výročí SDH Rychlov